23.4.2018: NOWOCZESNE POCIĄGI. NAPĘD WODOROWY, ELEKTRYCZNY, HYBRYDOWY. SOLARIS{



Informacje

Zobaczyło film: 38056
Czas trwania: 24m 55s
Wasza ocena: 206
Ilość reakcji: 23
Opis: Przedstawiamy nowe rozwiązania napędu pojazdów szynowych i wyjaśniamy, dlaczego one są potrzebne. Opowiadamy również o elektrycznych autobusach firmy Solaris oraz o projekci...

Komentarze


23.4.2018: NOWOCZESNE POCIĄGI. NAPĘD WODOROWY, ELEKTRYCZNY, HYBRYDOWY. SOLARIS

- Po co? Czy trakcja nie sprawdza się znacznie lepiej?
- Pociąg nie spala wodoru ale go utelnia i wytwarza wodę, korekta redakcyjna by sie przydała. Pociąg wykorzystuje ogniwo paliwowe. Spalanie wodoru jest nieefektywne i to już testował Ballard na autobusach.
- Pierwsze lokomotywy elektryczne pojawiły się przed spalinowymi. Kolejwizja jak zwykle miesza fakty...
- aha a wodór czerpiecie ze słońca, tak?
- Ciekawe, że zapomnieliście, że najpierw były po kotłach opalanych węglem, kotły opalane olejem napędowym oraz mazutem. Praktycznie w tym samym czasie w Polsce istniała już trakcja elektryczna, która była w powijakach ale już istniała i jeździła !
- Już dawno powinno się bardziej rozwinąć produkcję paliw z surowców odnawialnych (biopaliwa). Przy tak rozwiniętej technologii ten temat jest wciąż marginalny, ciekawe dlaczego?
- Eksperty się nagadały ale żadnych konkretów ale z tych opowieści to mi wychodzi że Coradia ma wodorowe ogniwa paliwowe wytwarzające prąd a koncentratory tlenu są aby uzyskać lepszą sprawność ogniwa ...
- Tunel się zawalił i DB czeka lawina roszczeń? A podesłać Niemcom "nasze" sądy, to jeszcze DB dostanie pieniądze od pokrzywdzonych!!!
- Na ten temat, a nie obrzydliwy wałęsizm 'w temacie'.
- Panie Tomku! Co Pan wygaduje? Po erze pary w kolejnictwie nastała era silników elektrycznych, a nie silników spalinowych! Poza tym, jak zwykle z wielka przyjemnością oglądnę kolejny odcinek ukochanej Kolejwizji :)
- Zobacz więcej nauka gry na syntezatorze, jak dla mnie ok.
- iLint czasami nie był prezentowany już w 2016 roku na targach Innotrans w Berlinie?
- T: 12:51 "Zmniejszenie emisji szkodliwego dwutlenku węgla".
Ktoś do szkoły nie chodził lub nie uważał na lekcjach biologii jeżeli twierdzi, że dwutlenek węgla jest szkodliwy. Rodzi się pytanie skąd bierze się ten zbawienny prąd i jak korzystne są dla środowiska odpady powstające przy jego wytwarzaniu, produkcji baterii, czy produkcji wodoru. Skąd t y l e prądu? Z wiatraczków? Czy z "ekologicznych" elektrowni atomowych? A co z cudowną technologią indukcyjną i emisją s z k o d l i w e g o promieniowania elektromagnetycznego? Czy biedne ludziska to przeżyją?
- O Alstom na okladce. To Francja , mozliwe ze ostatnio wszedl w uklad z Niemcami
- na początku kolejnictwa był koń i to nie mechaniczny.
- Dziękuję za CUDOWNE filmy!
Serdeczności z Warmii ... 🚂🚃🚃🚃🚃♡Mirka